Apie baldus ↓ » Spintos stumdomomis durimis,Sieninė spinta

Ką reikia žinoti prieš įsigyjant spintą stumdomomis durimis (Sieninę spintą)
Ką reikia žinoti prieš įsigyjant spintą stumdomomis durimis (Sieninę spintą)

Nuo seniausių laikų spinta yra pats patogiausias baldas laikyti daiktam. Šiai dienai pačios populiariausios spintos - stumdomomis durimis. Jos lengvai pritaikomos bet kuriame kambaryje, o medžiagų įvairove ir dizainu  puikiai tiks Jūsų namų interjere ir savo funcionalumu atitiks Jūsų poreikius.

Spintos stumdomomis durimis pagal jų konstrukciją skirstomos į korpusines ir sienines.

 • Korpusinės spintos yra tokios, kurios turi korpusą (šonus, viršų, apačią bei nugarėlę) ir esant poreikiui yra mobilios.

 • Sieninės spintos ypatingos tuo, kad joms nebūtinas korpusas (išskyrus tuos atvejus, kai spinta statoma į kampą ar prie sienos).

 • Kampinės spintos - nedidelėje patalpoje piuikiai išnaudoja kampinę erdvę.

Tinkamiausia vieta sieninei spintai

Naujos statybos namuose ar dar prieš remontą dažnai  šiam baldui yra numatoma nišą, tai ideali vieta sieninei spintai. Jeigu nišos nėra spintą galima įrengti: kampe(tam reikės pastatyti vieną papildomą spintos sieną), prie paprastos sienos, palėpėje, po laiptais, ir tamsiuose kambariukuose.

 

Spintų aukštis ir plotis gali  būti lengvai pritaikomas prie esamos erdvės.

   

Kai nišos plotis būna ne  daugiau nei 1,5 m įrenginėjamos vienos dalies durys. Dviejų durų – daugiau nei 1,8 m plotis, o esant žymiai didesnei sienai siūloma pasirinkti trijų dalių duris.

Sieninių spintų standartai

Standartų sieninėms spintoms nėra jų dydį ir formą riboja tik erdvė ir  biudžetas. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį į rekomendacijas. Rekomenduojamas minimalus spintos gylis - 70 cm, kadangi 10 cm užima stumdomų durų sistema, o 60 cm – standartinės drabužių kabyklos.Esant mažesniam spintos  gyliui (nišos ilgis turėtų būti ne mažesnis nei 60 cm) rekomenduojama  rinktis skersinius, kurie lygiuojami su spintos pločiu, rūbai kabinami vienais priešais kitą, atidarius duris matomas tik pirmasis daiktas.

Durų plotis gali būti įvairus(jei tai leidžia medžiagos) Rekomenduojama laikytis ilgio ir pločio proporcijų, tam, kad būtų patogu naudotis ir mažiau dėvėtūsį judančios sistemos dalys.

Stumdomų durų sistema

Šią sistemą sudaro: profiliai, ratukai ir užpildai. Gali būti įdėti ir kiti priedai(pritraukėjai,spinelės).

Profiliai - gali būti iš plieno arba iš aliuminio. Plieno profiliai pigesni tačiau jie netinka spintoms, kurios statomos drėgnose patalpose, nes plienas rūdija. Taip pat plieno profilių nerekomenduojama pasirinkti jei spintos užpildui naudojamas skaidrus stiklas, nes per jį matysis viduje esantys ratukai.

Aliuminio profiliai lengvesni, todėl visa durų konstrukcija irgi lengvesnė: todėl lengviau atidarysite duris,ratukams teks mažesnis krūvis, dėl šios priežasties ilgiau tarnaus. Šie profiliai nebijo drėgmės, galima dėti bet kokį užpildą. Vienareikšmiškai rekomenduoju  rinktis aliuminio profilio sistemą.

Ratukai -  nuo jų kokybės priklauso, ar duris bus lengva atidaryti, ar nesigirdės pašalinių garsų. Guoliniai ratukai  užtikrina tylų ir nepriekaištingą durų judėjimą.

Užpildai – suteikia galimybę sukurti unikalų dizainą, pritaikytą Jūsų individualiam skoniui. Medžiagų pasirinkimas gana platus ir jis priklauso nuo Jūsų poreikio: plati laminuotų medžio drožlių plokščių (LMDP) spalvų gama, stiklas (raštuotas, spalvotas-dažytas, faktūrinis, graviruotas) , veidrodžiai, plastikas. Stikliniai durų užpildai yra saugūs, jie dengiami specialiomis plėvelėmis, todėl dūžio metu šukės neišbyra ant grindų.

Spintos išplanavimas

 • Apgalvokite, kiek ir kokių daiktų laikysite spintoje,daiktus suskistikite į tuos, kurie kabo ant pakabų, ir  į tuos, kurie saugomi lentynose, tada bus lengviau nuspręsti, kokių skirtingų spintos erdvių Jums reikės: lentynų, stalčių, kabyklų, laisvos erdvės didesniems daiktams, vietos batams ar kt.

 • Apgalvoti, kaip bus saugomos rankinės,kepurės, smulkūs aksesuarai-diržai kaklaraiščiai.

 • Apgalvoti, kaip ir kur bus saugomi lagaminai, stambūs krepšiai

 • Apgalvoti, kaip ir kur bus saugomi pledai, pagalvės, stambūs nesezoniniai daiktai.

 • Išmatuokite pačių ilgiausių pakabinamų rūbų ilgį.

 • Pagalvokite apie funkcionalumą. Ji turi būti išplanuota taip, kad visi daiktai būtų lengvai pasiekiami. Iš anksto apgalvoti, kokius drabužius reikėtų įrengti arčiausiai spintos durų, kuriuos toliau. Kurie daiktai bus naudojami dažnai, o kurie retai. Retai naudojamiems daiktams geriausiai skirti vietą sunkiau pasiekiamoje vietoje.

Spintų stumdomomis durimis privalumai

 • Stumdomos durys užima daug mažiau vietos palyginti su atveriamomis.

 • Stumdomos durys puikiai prisitaiko prie būsto išplanavimo.

 • Stumdomos durys saugios auginant mažus vaikus, su jomis vaikučiai neprisispaus pirštukų.

 • Stumdomos durys dėl plataus užpildų pasirinkimo turi daug skirtingų dizaino galimybių.

 • Kokybiški stumdomų durų mechanizmai yra ilgaamžiai.

 • Spintą stumdomomis durimis galite naudoti ne tik drabužiams, bet ir kitiems daiktams sudėti. Joje galime suprojektuoti vietos lyginimo lentai, lygintuvui, dulkių siurbliui, batams, skėčiams ir kt. , padaryti vietos skalbimo mašinai, televizoriui, kompiuteriui ir kt.